Ascorbine blog Ascorbine

Важко Прокидатися Вранці? 10 Порад для Свіжого Початку Дня

Важко Прокидатися Вранці? 10 Порад для Свіжого Початку ДняВажко Прокидатися Вранці? 10 Порад для Свіжого Початку Дня

Важко прокидатися вранці? Багато людей стикаються з проблемою коли підняти себе з ліжка, а потім ще й зібратися до купи, стає нездійсненною місією. Відчуття слабкості та сонливості може негативно позначитися на настрої та продуктивності протягом усього дня. Але є способи полегшити процес прокидання та розпочати ранок з енергією та бадьорістю. Ми зібрали 10 корисних порад, які допоможуть вам налаштувати позитивний ранок і зробити його частиною вашого здорового способу життя.

1. Створіть режим сну і дотримуйтесь його

Дуже корисно вставати в одній годині кожен день. це допомагає синхронізувати ваш внутрішній годинник і полегшити прокидання. Регулярний режим сну допомагає покращити якість вашого сну.

2. Робіть ранкову розминку

Легка фізична розтяжка, після ночі сну, допоможе розбудити м'язи та збільшити кровообіг. Не обов'язково підійматись та одразу починати робити ранкову зарядку, для початку достатньо простих "підтягусів" у ліжку впродовж декількох хвилин.

3. Не пропускайте сніданок

Сніданок надає організму енергію, яку він потребує для початку дня. Обирайте здорові продукти, які допоможуть підтримувати енергію протягом ранку. Корисний сніданок повинен включати в себе продукти, які забезпечують організм енергією та поживними речовинами, необхідними для початку дня. Наприклад: цільнозернові продукти(вівсянка, коричневий рис і хліб з цільного зерна), протеїнові продукти(яйця, сир, горіхи), фрукти та овочі.

4. Не навантажуйте себе інформацією зранку

Спробуйте знайти час для сніданку, коли ви можете спокійно насолоджуватися їжею, уникайте сніданку перед комп'ютером чи телефоном. Це допоможе вам краще впоратись зі стресом, та розпочати день з більшою гармонією. Відсуньте той момент, коли знов зануритесь у щоденну рутину. Новини, робота та соціальні мережі зможуть зачекати кілька годин!

5. Вийдіть на свіже повітря

Якщо це можливо, вийдіть на прогулянку або хочаб на балкон, та зробіть легку фізичну розминку на свіжому повітрі. Кисень і сонячне світло допоможуть вам почати день з енергією. Одним з найкращих варіантів буде ранкова пробіжка.

6. Випийте води

Після нічного сну ваш організм втрачає воду через дихання та випари. Склянка води вранці сприяє гідратації та підтримує роботу організму.

7. Прокидайтеся від світла

Світло допомагає вашому організму виробляти гормони, які допомагають вам прокинутися. Якщо у вас є світлочутливі штори або жалюзі, використовуйте їх, щоб прокинутися від природного світла.

Взимку, коли вранці ще темно, використовуйте освітлювальні прилади, наприклад лампу або торшер, вони не надто яскраві щоб засліпити, але їх буде достатньо щоб освітити кімнату. Після будильника увімкніть світло та просто полежте трохи при ньому, наше тіло все одно сприйме зміну освітлення, та допоможе собі прокинутись.

8. Поставте цілі на день

Ще з вечора заплануйте завдання на завтра і поставте перед собою конкретні цілі, а вранці збудуйте плани на день. Це додасть мотивації і допоможе керувати часом більш ефективно.

9. Почніть день з чогось, що вам подобається

Наприклад, з чашки ароматної кави, приємного душу, або прослуховування музики. Це допоможе вам налаштуватися на позитивний лад.

10. Будьте ласкаві до себе

Пам'ятайте, що не завжди можна відразу змінити свою ранкову рутину. Не покладайте занадто багато тиску на себе. Важливо бути ласкавими до себе і навчатися насолоджуватися ранком.


Розпочати день з енергією та бадьорістю можливо, і ці поради допоможуть вам у цьому. Не бійтеся експериментувати та знаходьте свою власну ранкову рутину, яка найкраще підходить саме вам. Це перший крок до більш продуктивного та щасливого дня!

Бажаємо вам свіжих та позитивних ранків!


06 вересня 2023 18:51 336
здоровий сон , корисні поради