Ascorbine blog Ascorbine

Як себе мотивувати на заняття спортом, 15 порад що допоможуть

Як себе мотивувати на заняття спортом, 15 порад що допоможутьЯк себе мотивувати на заняття спортом, 15 порад що допоможуть

Заняття спортом - це один з найкращих способів підтримувати своє здоров’я, фізичну форму та настрій. Але не завжди легко знайти час, бажання та енергію для тренувань. Якщо ви хочете стати більш активними, регулярно займатися спортом та зрозуміти як себе мотивувати на заняття спортом, то ця стаття для вас. Ми підготували 15 порад, які допоможуть вам мотивувати себе на заняття спортом та отримати від них задоволення.

  1. Визначте свою мету.
    Перш ніж почати займатися спортом, вам потрібно мати чітке уявлення про те, чого ви хочете досягти. Прибрати живіт, покращення здоров’я, підвищення витривалості, зміцнення м’язів, покращення настрою тощо. Ваша мета повинна бути конкретною, вимірюваною, досяжною, реалістичною та обмеженою в часі.
  2. Складіть план.
    Коли у вас є мета, вам потрібно скласти план, як до неї добратися. Ваш план повинен включати такі елементи: тип тренування (кардіо, сила, розтяжка тощо), частота (скільки разів на тиждень), тривалість (скільки хвилин), інтенсивність (легка, середня, висока), місце (тренування вдома, на вулиці, в спортзалі тощо) та час (ранок, день, вечір). Наприклад: “Я буду робити кардіотренування 3 рази на тиждень по 30 хвилин середньої інтенсивності в спортзалі о 8 ранку”.
  3. Запишіть свою мету та план.
    Це допоможе вам зосередитися на своїх цілях та не забувати про них. Ви можете записати свою мету та план на папері, в електронному календарі, в спеціальному додатку або ж просто повісити їх на видному місці. Переглядайте свою мету та план щодня та нагадуйте собі про них перед кожним тренуванням.
  4. Знайдіть свого напарника або групу.
    Займатися спортом разом з кимось може бути набагато цікавіше та ефективніше, ніж самотужки. Ви можете знайти свого напарника або групу серед своїх друзів, родичів, колег, сусідів або ж приєднатися до онлайн-спільноти. Завдяки цьому ви будете мати додаткову мотивацію, підтримку, відповідальність та веселощі. Ви також зможете обмінюватися порадами, досвідом та результатами.
  5. Зробіть своє тренування цікавим.
    Якщо ви нудьгуєте на своїх тренуваннях або робите одне й те ж без змін, то швидко втратите інтерес до спорту. Тому важливо робити своє тренування цікавим та різноманітним. Ви можете спробувати новий вид спорту, змінити свою програму, додати нові вправи, збільшити чи зменшити інтенсивність, змагатися з собою або з іншими, слухати улюблену музику, подивитися фільм або серіал під час тренування тощо.
  6. Винагороджуйте себе.
    Щоб підтримувати свою мотивацію на високому рівні, вам потрібно винагороджувати себе за свої досягнення та успіхи. Ви можете встановити собі короткострокові та довгострокові нагороди, які будуть стимулювати вас до подальших зусиль. Ваші нагороди повинні бути привабливими для вас, але не шкодити вашому здоров’ю та фізичній формі.
  7. Слідкуйте за своїм прогресом.
    Щоб бачити, як ви рухаєтеся до своєї мети, вам потрібно слідкувати за своїм прогресом. Ви можете вести щоденник тренувань, де записувати свої показники (час, відстань, калорії тощо), свої враження (настрій, самопочуття, задоволення тощо) та свої досягнення (новий рекорд, нова вправа тощо). Ви також можете робити фотографії або вимірювати свої параметри (вага, об’єми тощо) раз на тиждень або раз на місяць. Це допоможе вам бачити свої зміни та покращення.
  8. Не будьте занадто строгими до себе.
    Не варто засуджувати себе, якщо ви пропустили тренування, не досягли свого плану або не побачили очікуваних результатів. Ви не повинні вважати себе невдахою або втрачати віру в себе. Замість цього, ви повинні бути терплячими, підбадьорювати себе та шукати позитивні сторони. Наприклад: “Я не зміг пробігти 5 км за 30 хвилин, але я пробіг 4 км за 35 хвилин, що все одно краще, ніж минулого разу” або “Я пропустив тренування через хворобу, але це не кінець світу. Я швидко одужаю та повертаюся до свого графіку”.
  9. Задавайте собі виклики.
    Щоб не застрягнути на одному рівні та продовжувати розвиватися, вам потрібно задавати собі виклики. Ви можете поставити собі нову мету, збільшити свої стандарти, додати складності до своїх вправ, спробувати щось нове або ж прийняти участь у змаганні.
  10. Залучайте своїх близьких.
    Щоб отримати додаткову мотивацію та підтримку, вам потрібно залучати своїх близьких до свого спортивного шляху. Ви можете розповідати їм про свої цілі, плани та результати, просити їх допомогти вам з організацією часу, харчування та обладнання, запрошувати їх приєднатися до вас на тренуваннях або ж просто попросити їх залишатися позитивними та заохочувати вас. Ваша родина, друзі, партнер або домашні улюбленці можуть стати вашими найкращими фанами та союзниками.
  11. Знаходьте час для відпочинку.
    Щоб не перевтомитися фізично та емоційно, вам потрібно знаходити час для відпочинку. Вам не потрібно займатися спортом кожен день без перерв. Вам потрібно давати своєму тілу та розуму можливість відновитися та зарядитися новою енергією. Ви можете вибрати один або два дні на тиждень, коли ви не будете займатися спортом, але займетеся чимось іншим, що вам подобається та розслабляє.
  12. Налаштуйте своє середовище.
    Щоб полегшити собі заняття спортом, вам потрібно налаштувати своє середовище так, щоб воно сприяло вашому активному способу життя. Ви можете зробити такі кроки: прибрати своє робоче місце та домашню зону, щоб вони були чистими та організованими; позбутися або приховати всіх речі, які вас відволікають або демотивують; придбати або орендувати необхідне спортивне обладнання та одяг; створити комфортну та привабливу зону для тренувань; зробити своє середовище більш світлим, свіжим та приємним.
  13. Навчайтеся у експертів.
    Щоб покращити свої навички та знання про спорт, вам потрібно навчатися у експертів. Ви можете звернутися до професійного тренера, дієтолога, лікаря або психолога, які допоможуть вам скласти індивідуальний план тренувань та харчування, перевірити ваш стан здоров’я та психологічний настрій, дати вам корисні поради та рекомендації. Ви також можете слідкувати за блогами, подкастами, відео або книгами відомих спортсменів, тренерів або науковців, які поділяться своїм досвідом, історіями успіху та найновішими дослідженнями.
  14. Сприймайте спорт як задоволення, а не як обов’язок.
    Щоб не втрачати мотивацію до спорту, вам потрібно сприймати його як задоволення, а не як обов’язок. Вам не потрібно займатися спортом тому, що вам треба, а тому, що вам хочеться. Вам не потрібно робити те, що вам не подобається, а те, що вам приносить радість та задоволення. Вам не потрібно порівнювати себе з іншими, а тільки з собою. Вам не потрібно займатися спортом заради когось, а заради себе. Вам потрібно знайти свою власну мотивацію, свою власну пристрасть, свою власну насолоду від спорту!
  15. Не забувайте про своє “чому”.
    Щоб не згубити свою мотивацію до спорту, вам потрібно не забувати про своє “чому”. Це та причина, через яку ви почали займатися спортом, те, що вас надихає, те, що ви хочете досягти. Ваше “чому” повинне бути сильним, особистим та значущим для вас. Ваше “чому” повинне бути вашим паливом, вашим джерелом сили та енергії. Наприклад: “Чому Я займаюся спортом? - тому що я хочу подарувати собі краще життя” або “Чому Я займаюся спортом? - тому що я хочу бути щасливим, здоровим та впевненим у собі”.

За допомогою цих порад, ви зможете відповісти собі на питання як себе мотивувати на заняття спортом та отримувати від них максимальну користь. Спорт - це не тільки фізична активність, але й психологічний стан; це не тільки обов’язок, але й задоволення; це не тільки результат, але й процес; це ваш вибір, ваш шлях, ваше життя.
Залишайтеся мотивованими, активними та щасливими! Вірте в себе і оточуючі вас підтримають!


27 серпня 2023 11:30 707
корисні поради , мотивація , фізична активність