Ascorbine blog Ascorbine

Глікемічний індекс: Що це таке, та в чому його важливість

Глікемічний індекс: Що це таке, та в чому його важливістьГлікемічний індекс: Що це таке, та в чому його важливість

Ми неодноразово згадували таке поняття як Глікемічний Індекс у своїх статтях, але не всі знають що це таке і задають про це питання. Тому ми вирішили зробити коротенький опис поняття Глікемічного Індексу, пояснення того, для чого він потрібен, а також наведемо таблицю значень глікемічного індексу для поширених продуктів.

Що таке Глікемічний Індекс та в чому його важливість

Глікемічний індекс (ГІ) - це шкала, що вимірює вплив вуглеводів у їжі на рівень цукру в крові. Цей індекс порівнює, наскільки швидко певний продукт підвищує рівень глюкози в крові в порівнянні з чистим глюкозидом або білим хлібом, який має ГІ 100. Продукти, які розчиняються повільно, мають низький ГІ, тоді як ті, які розчиняються швидко, мають високий ГІ.


Важливість глікемічного індексу полягає в тому, що він впливає на рівень енергії, котру ми отримуємо від різних продуктів та як ці продукти впливають на наше здоров'я. Їжа з низьким ГІ дозволяє підтримувати стабільний рівень цукру, та інсуліну відповідно, в крові, зменшуючи ризик розвитку цукрового діабету, серцевих захворювань та допомагаючи контролювати апетит.


Цілеспрямоване використання глікемічного індексу дозволяє планувати раціон харчування так, щоб споживати більше продуктів з низьким ГІ, таких як овочі, каші, фрукти та злаки. Це допомагає зберігати енергію протягом дня, уникати стрімких коливань рівня цукру в крові, та сприяє здоровому способу життя.


Розуміння глікемічного індексу допомагає обирати продукти, які допомагають підтримувати стабільний рівень цукру в крові та забезпечують необхідну енергію для організму. Це важливий інструмент для тих, хто прагне підтримувати здорове харчування та зберігати гарний стан свого здоров'я.

Використання глікемічного індексу в плануванні харчування може бути корисним кроком до здорового способу життя, та його розуміння може допомогти прийняти обґрунтовані рішення щодо власного харчування та здоров'я.


Таблиця поширених продуктів та їхній глікемічний індекс

У наведеній таблиці не вказана конкретна кількість продукту, яку використовували для вимірювання глікемічного індексу. Глікемічний індекс визначається на основі споживання певної кількості вуглеводів, зазвичай це 50 грамів вуглеводів.


Кількість спожитого продукту важлива для розрахунку реакції організму на вуглеводи, оскільки ГІ вимірює, як швидко цукровий рівень в крові змінюється після споживання певної кількості вуглеводів. Тому без конкретної кількості, на яку вимірювався ГІ, індекс не дає повної інформації про відповідь організму на продукт.

Зазвичай, дослідження проводяться на стандартній кількості вуглеводів.


Продукт Глікемічний індекс
Білий хліб 100
Овесні пластівці 55
Яблуко 38
Цукровий горошок 22
Цукор 65
Морква 71
Булгур 48
Перлова крупа 55
Картошка 70
Помідор 15
Шоколад чорний (70% какао) 23
Гречка 53
Апельсин 43
Кукурудза 55
Рис бурбонский 68
Картопля солодка 70
Мед 55
Вино червоне сухе 0
Кукурудзяна каша 65
Хліб ржано-пшеничний 70
Кокосовий цукор 54
Грейпфрут 25
Пшенична булочка 95
Молоко (з цукром) 27
Каша гречана 54
Сир жирний 0
Рисові вермишелі 58
Карамель 68
Шоколад молочний 43
Ананас 66

28 жовтня 2023 20:32 236
правильне харчування , що це таке